12:27 | 19 август 04 2120

Театралите поканени на международен фестивал в Скопие

-я Международен фестивал на изкуствата “Охридско лято”- Македония се завърнаха актьорите от театър “Любомир Кабакчиев” – Казанлък.
Те и колегите им от Театъра на Армията представиха България в престижния артфорум.
В тазгодишното фестивално издание участваха колективи от 35 страни по света. Казанлъшките театрали преставиха пред публиката в Охрид и Битоля едно от най- новите си и авангардни заглавия -пиесата “Балканът не е мъртъв”. В Охрид за сцена и декор им служи църквата “Света София”.
Специално за да гледа българския прочит на своята пиеса, от Германия със семейството си, в Охрид пристига авторът на текста Деян Дуковски. Режисьорският прочит на българска сцена е дело на младата македонка София Ристевска.
Добра оценка за таланта на актьорите от Розовата долина дадоха гостуващи театрали на фестивала от Австралия.
 На “Охридско лято” казанлъшката трупа получи покана за участие в друг престижен театрален форум- Международния фестивал в Скопие- МОТ- Младежки отворен театър, който ще се проведе в края на септември в Скопие. Там “Балканът не е мъртъв” ще се бори за селекция и участие в най- големия международен театрален фестивал, домакинстван от Сърбия - BITEF.
Деляна Василева
Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кметът Иса Бесоолу гостува на 100-годишната баба Мария от с. Осетеновo

5748 | 14 април 2025

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

5569 | 17 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4222 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

3844 | 16 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

3737 | 18 април 2025

71-годишен водач се блъсна в крайпътно дърво в западната част на Казанлък

3699 | 14 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3595 | 16 април 2025

Задържани са двама мъже, нанесли побой на 50-годишен в село Шейново

3003 | 14 април 2025

БМВ се преобърна край Мъглиж

2641 | 15 април 2025

Пореден случай на агресия, 30-годишен мъж от Копринка е с лека телесна повреда

2592 | 14 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак