13:57 | 08 август 13 2270

Долината на тракийските царе бе тема на разговор между областния управител и членове на Правителството

Долината на тракийските царе бе тема на разговор между областния управител и членове на Правителството / Новини от Казанлък

Областният управител Живка Аладжова се срещна в София със заместник-министрите на културата Величка Кръстева и Васил Василев. 
Аладжова обсъди актуалните проблеми в държавните културни институции на територията на област Стара Загора. 
Водеща тема на разговора бяха проблемите  свързани с развитието на Долината на тракийските царе.

Казанлъшката долина кандидатства, като общ обект,  в Списъка на световните паметници на културата под закрилата на ЮНЕСКО.  Акцент в разговорите бяха  и  взаимоотношенията: Министерство на културата - Областен управител - Общини, с оглед ефективно взаимодействие и ползотворни решения. Живка Аладжова покани на посещение министъра на културата и неговите заместници  в Старозагорски регион, съобщиха от Пресцентъра на Областната управа.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

27956 | 22 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8792 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

5083 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4487 | 20 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

4310 | 21 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3589 | 21 август 2026

Община Казанлък осигурява транспорт до събитията от “Празници в Долината на тракийските царе“

3296 | 25 август 2026

ОДМВР-Стара Загора издирва Дончо Костадинов

3192 | 20 август 2026

Ученици от ПГТТМ осъществиха незабравимо петдневно пътешествие по Северното Българско Черноморие

2678 | 25 август 2026

Президентът Илияна Йотова от Шипка: Предателство към България е заиграването с националната сигурност

2648 | 22 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак