17:57 | 06 август 13 9987

Видео: Пострадалият от нападение на роми в Бузовград застана пред камера

Вчера ви съобщихме за инцидент, при който група роми влизат в заведение в центъра на Бузовград и с брадви и колове нападат мъж от селото. Днес потърпевшият се съгласи да застане пред камерата ни и да разкаже подробности за случая.
Иван Димитров се е прибрал в селото, след гурбет в чужбина и седнал на заведението за да пие по една бира със свой приятел. Докато си пиели бирата при тях дошли момчета от ромски произход и му казали, че той им е взел телефона. Възникнали спорове между тях, но всичко утихнало. По-късно създалият проблем младеж отново се върнал в заведението, но с майка си, баща си и други роднини въоръжени с брадви и колове, и започнали да го налагат.

„Удариха ме с брадвата по главата. Аз станах  и хванах брадвата, но те продължиха да ме налагат с колове и юмруци. Имаше около 20-30 българи, но никой не ми помогна. Опитах се да се защитя, но срещу толкова хора няма как да се отбраняваш. Изядох много пердах, хората си гледаха сеир“- разказа Иван.

„Ръката ми е счупена, гърба ми е в рани, главата ми е с множество синини. Това не е първата подобна проява на това семейство, но хората ги е страх. Обмислям да направим подписка, за да се махнат от селото. Те заплашиха и семейството ми“- сподели пострадалият.

34-годишният мъж бе категоричен, че ще съди нападателите. Ромското семейство, което е известно, като фамилията на Йорго било доста проблемно и дори хората от техния етнос избягвали да контактуват с тях. Преди години ромите били изгонени от ромската махала в Казанлък и се нанесли в Бузовград.

Вижте и интервюто с пострадалия Иван Димитров.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

15499 | 04 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

7760 | 05 декември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

3665 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2890 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2810 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2523 | 29 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2407 | 03 декември 2025

Нанесоха удари на мъж при опит да върне повредена част в магазин край Мъглиж

2177 | 05 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

2049 | 02 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу гостува на “ПРО” ЕАД - Павел баня

1967 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак