11:38 | 27 май 13 2945

Казанлъчани поведоха в планинското колоездене за Купа България

Казанлъчани поведоха в планинското колоездене за Купа България / Новини от Казанлък

Казанлъшките колоездачи по планинско колоездене записаха три първи и едно второ място във втория кръг от шампионата по крос-кънтри за Купа България. Състезанието се проведе в Стара Загора, като колоездачите от клас „Елит“ се надпреварваха по трасе с дължина на обиколката 6 километра.

При мъжете казанлъчанинът Тодор Ангелов, който се състезава за КК „Варна“ спечели първото място и поведе в генералното класиране на шампионата. В надпреварата участва и Спас Гюров, който миналата година представяше страната ни в шосейното колоездене на Олимпиадата във Лондон. Гюров обаче спука гума и това го забави с 10 минути, което го изпрати на 4-то място в класирането. При подрастващите отново казанлъчани диктуваха темпото на надпреварата. При юношите старша възраст първи е Иван Мухтаров, който се състезава за „Крос- Несебър“. При юношите младша възраст победител е Божидар Хаджиев от „Лястовица“/Казанлък/.

При ветераните казанлъчанинът Жеко Стойчев състезаващ се за  „Грийн уей“ отново се класира втори изпреварен от Венцислав Бахов от „Мамут“/София/.
По трасето в Стара Загора мъжете въртяха педали 4 обиколки, юношите старша и ветераните по 3 обиколки, а младшата възраст 2 обиколки.

Следващата надпревара от Купа България е на Узана, а шампионата завършва в Шумен“ през месец юли.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак