15:21 | 11 май 13 5861

Турнирът по спортни танци организиран от клуб Роза стартира успешно за казанлъчани

Турнирът по спортни танци организиран от клуб Роза стартира успешно за казанлъчани / Новини от Казанлък

Отличен старт направиха казанлъшките танцови двойки на започналия днес в Казанлък Национален открит турнир по спортни танци за наградите на клуб Роза. В сутрешната надпревара казанлъчани заеха много от призовите места. При най-малките в клас 9 Е поредна победа спечелиха  Николай Ламбов и Габриела Инджова от клуб Роза, а 4-ти се класираха Християн Въгляров и Мария Рахими от Киара-Н. В клас 11 Е за финал се класираха 3 казанлъшки двойки. В този клас второ място спечелиха състезателите на Роза Павел Пинтев - Йоана Велева. Стилиян Христов - Тоня Келчева и Венко Венков - Лидия Елкина от Киара -Н заеха съответно 4-то и 6-то място. В клас 13 Е две казанлъшки двойки се качиха на първите две места, като победата бе за Благовест Бойчев - Марчела Василева от Роза, а втори се наредиха Персиян Господинов - Доменика Мирчева от Киара-Н .

В клас 13 D състезателите на Роза Деян Радостин Николов - Десислава Каратопраклиева от Роза  се класираха втори. В клас 18 D отново две казанлъшки двойки се качиха на почетната стълбичка. На второ място в този клас се наредиха Валентин Тянов - Теодора Стайкова от Роза , а трети са Марко Георгиев - Гергана Миланова от Киара-Н.

В момента се провежда втората част от открития турнир, а от 16:30 часа стартират надпреварите от турнира валиден за Купа България. Организатори на днешната проява са БФСТ, Община Казанлък и КСТ "Роза".

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшка двойка от “Моята кухня е №1“ се включват в кулинарно предизвикателство на Музея на фотографията

40020 | 03 юни 2026

Държавният глава Илияна Йотова ще бъде гост на Празника на розата

19201 | 07 юни 2026

Празничният парад на Царица роза: Хиляди съпреживяха кулминацията на 123-тия Празник на розата в Казанлък

11554 | 07 юни 2026

Шеф-готвачи от Hell“s Kitchen с кулинарна изненада за гостите на Фестивала на българските занаяти

9645 | 04 юни 2026

В петък започва тридневният Международен фолклорен фестивал в Казанлък

8492 | 04 юни 2026

Близо 4 километра след с.Александрово откриха изчезналия 2-годишен Райчо Куршум

8218 | 03 юни 2026

Центърът на Казанлък става пешеходна зона за коронацията на Царица Роза и концерта на Ищар

7402 | 04 юни 2026

Радост и Георги са втория екип на кулинарния празник “Роза и шафран“

6932 | 04 юни 2026

Винарна Свищов спечели „Златен Киликс“ на Фестивала на розето

6034 | 06 юни 2026

Областният управител направи проверка на язовир “Копринка“

5702 | 03 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак