В полицейското управление в Казанлък на тел.112 е получен сигнал от турски гражданин, който съобщил, че до паркинга в Гурково полицаи са му взели сумата от 50 лева. На мястото е изпратен полицейски служител от Управление Полиция – Гурково, който при обхода на ТИП – Паркинга до бензиностанция „Петрол” не е открил полицейски автомобил и униформени служители.
В последствие, при обход в северозападния край на Гурково, западно от „ДГС - Гурково” полицейският служител вижда, че в отбивката е паркиран лек автомобил „Дачия” с отличителни знаци на ИА „Автомобилна администрация”.
До автомобила са били двама мъже, за които е установено, че са инспектори в ОО”КД ДАИ” Ст.Загора – Т.Т. на 37 години от Свиленград и И.Т. на 39 години също от Свиленград. Оставайки на място инспекторът от УП – Гурково забелязва, че минавайки зад Дачията Т.Т. ритнал с крак хартия на земята.
При извършеното претърсване и изземване на служебния автомобил и района около него, в близост до автомобила са открити две кутии с цигари, в които са открити общо 70 долара и 255 евро. При извършения личен обиск на двете лица са открити и български левове.
И.Т. и Т.Т. са привлечени в качеството на обвиняеми за подкуп.
Пресцентър на ОД на МВР - Стара Загора