Кукерската група при НЧ „Зора-1902” Голямо Дряново взе участие в Международния фестивал на маскарадните игри „Кукерландия 2013” в Ямбол.
Във фестивала играха над 50 групи от цялата страна и шест групи от Гърция, Турция, Македония, Индонезия и др. Общия брой на участниците надхвърли 2500 човека.
Кукерите от Голямо Дряново взеха специална награда за персонаж - „Камила”, която е изработена през далечната 1942 година.
На 3 март в селото бе отбелязана и 135 годишнината от Освобождението на България. По традиция на този ден хората от Голямо Дряново се събраха пред Войнишкия паметник, за да отдадат почит пред паметта на героите, загинали за свободата на България.
Тържествено слово прочетоха бившия кмет на селото Никола Камбуров и секретаря на НЧ „Зора-1902” Катя Тотева. От името на Дружеството на русофилите в Голямо Дряново д-р Денчо Бойчев прочете поздравителна телеграма до Руското посолство.
След което жителите на селото положиха свежи цветя пред паметника.