16:54 | 03 юни 04 1200

Изгониха журналистите от последното заседание на ОбС

На последното заседание на Общинския съвет в Казанлък местните журналисти бяха “помолени да напуснат залата”, преди да започне обсъждането на номинациите за “Почетен гражданин на Казанлък”. Предложението за отзоваването на журналистите направи председателят на Постоянната комисия по култура, информационни средства и вероизповедания – Васил Самарски. Против гласува групата съветници от коалиция СДС – ВМРО Гергьовден – БЗНС – “Никола Петков”.  
Сред решенията, гласувани на заседанието в понеделник, беше и това управителят на Многопрофилната болница за активно лечение в Казанлък д-р Христо Христов да остане начело на местната болница за още 3 години. Предложението за удължаване мандата на  д-р Христов направиха групата съветници от СДС – ВМРО – Гергьовден – БЗНС “Никола Петков” с мотивите, че той е назначен след провеждането на конкурс и съгласно Закона за обществените заведения договорът му може да бъде продължен. Предвид предстоящото изтичане на договора на д-р Христов, служителите на болницата събраха 291 подписа в подкрепа на оставането му на поста управител на МБАЛ.
На заседанието в понеделник общинските съветници упълномощиха управителя на Диагностично-консултативен център I в Казанлък д-р Красимир Йолевски да пристъпи към провеждането на акредитационна процедура на лечебното заведение. Настоящото решение беше взето във връзка с настъпили промени в закона, съгласно които от 5 декември миналата година лечебните заведения като ДКЦ-I подлежат на акредитация.

Валентина Коева

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

38750 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13123 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10441 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9093 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

5419 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4810 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

3916 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3849 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3257 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

2935 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак