На 24 януари ще бъде разгледан искът за обявяване в несъстоятелност на "Топлофикация - Казанлък". Ищец е Министерството на икономиката, енергетиката и туризма. Причината, според собственика Николай Банев, е неизплатена сума в размер на 800 хил. лв. за абонатни станции.
Парно от „Топлофикация - Казанлък" ЕАД ползват обществени сгради, сред които са казанлъшката болница, училище, ясли и детски градини, както и около стотина битови абонати.
За вчерашния ден Николай Банев, бе обявил пресконференция и среща с големите абонати на ТЕЦ-а в Казанлък, но в последствие тя бе отменена.
"Няма да оставим хората на студено, но засега нямаме никаква информация около случващото се в Топлофикация"- коментира директорът на МБАЛ - Казанлък д-р Кети Маналова. По думите на д-р Маналова и към момента Болницата има проблеми с топлоподаването от ТЕЦ-а. На здравното заведение често е спирано парното без предупреждение или температурата на водата в радиаторите е пускана под 38 градуса. В тези ситуации МБАЛ е ползвала алтернативните си дизелови котли. В момента болницата разполага с гориво за около месец, сподели директорът Маналова.
От Община Казанлък също заявиха, че са готови да реагират. Общинските учреждения, които използват услугите на местната Топлофикация ще преминат на алтернативно отопление. В момента 8 общински детски и учебни заведения се отопляват от дружеството пред фалит.
При евентуално прекратяване на дейността на Топлофикация – Казанлък, ОДЗ „Еделвайс” ще премине на отопление с електричество, а останалите засегнати ще се отопляват с дизелово гориво, съобщиха от пресцентъра на Община Казанлък. Това са: детските ясли 6 "Надежда" и 8 "Васил Левски"; детските градини 9 "Слъничце", 16 "Роза", 17 "Славейче"; ОДК „Иван Рилски и ОУ „Георги Кирков”.
Аквапарк Овощник търси персонал за сезон 2025
Аквапарк Овощник търси персонал за следните позиции сезон 2025: - Паркинг - Помощник готвачи - Касиерки - Спасители...
Сезонна работа в рекламна агенция
Търсим колега за свободната позиция общ работник-разпространение на плакати на морето. Желателно е кандидатът...