16:34 | 18 декември 12 6289

Симеон Георгиев оглави Фондация “Чудомир”

Симеон Георгиев оглави Фондация “Чудомир” / Новини от Казанлък

Младият бизнесмен наскоро бе избран и за Председател на общинската структура на  „Движение България на гражданите“ - партията основана от Меглена Кунева. Симеон Георгиев и фирмата му “OMS” (управляваща ветропарка на "Ветроком" на Бузлуджа) са сред основните спонсори на “Чудомирови празници” и това бе водещ мотив при избора му да оглави фондацията.

На заседанието си като Общо събрание на фондацията,  днес ОбС прие оставките и освободи от длъжност стария УС, но не сне отговорността на членовете му. Съветниците следобед избраха и останалите 6 членове на УС, в който попаднаха Сребра Касева началник на отдел “Култура”, Димитър Спасов – учител по БЕЛ в ПГ по лека промишленост и туризъм, Антония Драганова – журналист, Моника Динева –общински съветник, Петър Янкулов – музикант от група “Грамофон”, Георги Атанасов – артист.

От предложените 8 имена при гласуването отпадна единствено Тотка Гечева, като Председателят на ОбС Николай Златанов сподели, че той лично на срещата в Хисаря е казал пред съветници, че не е желателно двама от членовене на ръководството на Движение България на гражданите ( чийто член освен Симеон Георгиев е и Тотка Гечева) да влизат в управата на общинската фондация.

Днес бе освободен и един от членовете на Контролния съвет – Петко Карагитлиев заместник на Областния управител), като на негово място бе избрана Недка Рашева.

Новото ръководство ще трябва да възложи на експерт счетоводител да направи пълен анализ на финансовите документи на фондацията от 2008 до 2011 година, като едва след това досегашното ръководство ще бъде освободено от отговорност.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7513 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4231 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4055 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3932 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3819 | 09 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3596 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3530 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3401 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2964 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2871 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак